Tak toto tu ešte nebolo! Nová zastávka v Námestove prináša aj novinky v programe, čo ste si určite všimli. Jednou z nich je aj WakeBoard, ktorý je súčasťou festivalového areálu!

Už v 80.-90. rokoch rozkvitajú na Oravskej priehrade rôzne vodné športy. Konkrétne to bol napríklad windsurfing, časom pribudol kiting a momentálne je najpopulárnejší extrémny vodný šport – wakeboarding. Partia miestnych námestovských wakeboardistov holduje tomuto športu približne od roku 2009/2010. V začiatkoch jazdili len za motorovým člnom, ktorý vytváral masívnu vlnu a zároveň jedinú prekážku na zadávanie wakeboardových trikov.

Viď spomienkové video z roku 2012:

Chalani túžili posunúť tento šport na vyššiu úroveň a taktiež ho viac predstaviť širšej verejnosti. Ich spoločným cieľom a snom bola výstavba vlastného vodného vleku. Od 2015 začal „boj“ s úradmi, čiže vybavovanie všetkých formalít, čo chalanov našťastie neodradilo a od 2018 sa začala reálne výstavba na Oravskej priehrade.

2019 sa plní sen a my si túto sezónu môžeme s chalanmi užívať ich zhmotnenú víziu –
WAKE DREAM Námestovo!

Sme nadšení, koľko aktivít sa nám podarilo posunúť na jeden VIBE festival v Námestove, do jedného areálu! Vodný vlek Wake Dream ponúka jazdy na wakeboarde, vodných lyžiach, aj nafukovacom kolese. Na svoje si prídu úplní začiatočníci, aj skúsení profesionáli. Pre každého jazdca je k dispozícii obsluha vleku, ktorá sa mu osobitne venuje. Tiež bude v ponuke prenájom skútra. Ak sa predsa na vodu neodvážite, príďte si aspoň posedieť na „bielej veži“, ktorá je súčasťou vleku. Zrekonštruovaná vyhliadková veža ponúka na prízemí bufet a 2 nadzemné terasy. Naisto oceníte výhľad nie len na jazdy vleku, ale aj na celú priehradu a Slanický ostrov.

Piatok aj sobotu sa počas denného programu určite nudiť nebudeme, aj vďaka WakeBoardu! Rezervácie môžete už teraz posielať na email info@vibefest.sk, aby sa vám ušlo miesto a aby ste si stihli vyskúšať čo najviac aktivít. Už len malá rada, z bezpečnostných dôvodov je nutné využívať vlek v triezvom stave, chceme sa predsa všetci vrátiť domov živí a zdraví 😉 a večer to dobehneme, hahaaa 😀 Zatiaľ ostaňte naladení a dajte si atmošku aspoň prostredníctvom YT videa.